Google’de Sayfanızın 1.sırada olmasını sağlıyoruz.

Google hakkında farketmeniz gereken ilk şey, Google’ın İnternet OLMADIĞIDIR. Sadece web siteniz Google’da görünmüyor, İnternet’te olmadığı anlamına gelmez. Web siteniz, Google’ın belirli bir anahtar kelime için arama sonuçlarında görüntülenmeden Internet’te canlı olarak yayınlanabilir.

Google’ın ve diğer arama motorlarının web sitelerini gösterme şekli şöyledir: Google, İnternet’teki web sitelerini rastgele ziyaret eden, her sayfanın fotoğrafını çeken ve bunları büyük bir veritabanında dosyalayan, bilgisayar başında çalışan bilgisayar sistemlerine sahiptir.

Her web sayfasının anlık görüntüsünü almanın bir parçası olarak, Google’ın sistemi sayfanın belirli bir konusunu belirlemek için bir web sayfasındaki her kelimeyi ve diğer içerikleri (fotoğraflar, videolar, ses dosyaları vb.) Okur. Google, toplanan bu verileri, belirli bir anahtar kelime araması için hangi web sayfalarının ve hangi sırada gösterileceğini belirlemek için kullanır.

Başka bir deyişle, Google’ın bilgisayar algoritmaları, İnternet’teki hangi web sayfasının belirli bir anahtar kelime veya anahtar kelime öbeği için en uygun olduğunu belirler ve önce onu görüntüler. Daha sonra en alakalı ikinci sayfayı vb. Görüntüler. Çıkan web sayfalarının listesi Arama Motoru Sonuçları Sayfası (SERP) olarak bilinir.


Dijital Pazarlama Ajansı, Google'de 1.sırada. İstanbul, Türkiye

SERP NEDİR? NASIL OLUŞUR?

Bir SERP birkaç bölümden oluşabilir:

 • Üst kısım genellikle, arama yapmak için kullanılan anahtar kelimeyle ilgili 3 veya 4 ücretli metin reklamdan oluşur.
 • Google, kullanıcının yakınlarda yerel bir işletme aradığını düşünüyorsa, Yerel Harita Paketi adlı ücretli reklamların altına bir bölüm ekler.
 • Ortadaki ana bölüm, arama yapmak için kullanılan anahtar kelimeyle alakalı web sayfalarının “organik” (ödemesiz) listelerinden oluşur.

Arama Yapmak İçin Kullanılan Anahtar Kelimeler, İstanbul Türkiye SEO Ajansında.
Google Ücretli Reklamları, Şişli,İstanbulda

Sitemi Google’a Nasıl Getiririm?

Öncelikle, web sitenizin Google tarafından dizine eklendiğinden emin olmanız gerekir. Öyle olup olmadığını anlamak için, site: alaniniz.com  adresini Google arama kutusuna yazın,  alan.com adresini gerçek alan adınızla değiştirin. Web sitenizin sayfalarının bir listesini görürseniz, Google zaten sitenizi dizine eklemiştir ve güncellemeleri kontrol etmek için zaman zaman ziyaret etmeye devam edecektir. Web siteniz listede yoksa, buraya gönderin:  http://www.google.com/addurl . Google’ın web sitenizi ziyaret etmesi ve dizine eklemesi 1 veya 2 hafta sürer.

İkincisi, unutmayın, Google yalnızca aranan anahtar kelimeyle alakalı web sayfalarını gösterecektir. İlk adım, web sayfanızın metninin söz konusu anahtar kelimeyle alakalı olmasını sağlamaktır. Değilse, şans Google’ın göstermeyeceğidir.

Üçüncüsü, sadece web siteniz ilk sayfada görünmüyor, hiç görünmediği anlamına gelmez. Sonuçlar sayfasının en altına gidin ve sayfa 2 ve benzeri için “İleri” yi tıklayın. Web siteniz 2. sayfada, 82. sayfada veya bunların arasında bir yerde olabilir.

Tamam, Web Sitem Google’da, Ancak Sayfa 41’te! Sayfa 1’de göstermek için nasıl alabilirim?

Ah! Milyon dolarlık soruyu sordun. Bu soruyu cevaplamak için tüm bir endüstri kuruldu ve bunu gerçekleştirmek için her yıl milyonlarca dolar harcanıyor! Sana ilk sorum şu, “Ne kadar paran var?” Şaka yapıyorum, ama cidden, iyi haber şu ki, web sitenizi Google’ın ilk sayfasında göstermenin iki ana yolu var:

 1. Google’ın ilk sayfasında olmak için ödeme yapabilirsiniz ve çok fazla para olması gerekmez. Buna Google Reklamları denir.
 2. Web sitenizin reklamlarınızı ödemeden “organik” olarak sıralanmasını sağlayabilirsiniz.


Google Reklamları (Ödemeli Reklamlar)

Belirli bir anahtar kelime için Google’ın 1. sayfasına girmenin en hızlı ve en kolay yolu bir reklam için ödeme yapmaktır . Google kaydolup Tıklama Başına reklam verip ilk Sıralara çıkabilirsiniz. Tıklama başına ne kadar yüksek teklif verirseniz, reklamınız sayfanın en üstünde görünecek ve diğer her şey eşit olacaktır.

Ayrıca günlük bütçenizi belirleyebilirsiniz, böylece bütçeniz karşılandığında, Google reklamınızı o gün daha fazla göstermez, böylece tıklanmayacak ve sizden borçlandırılmayacaksınız. Çoğu sektör için bu, Google’ın ilk sayfasında görünmenin ucuz ve kolay bir yoludur.

Diğer endüstriler için (örneğin avukatlar gibi), çok pahalı olabilir. Bazı anahtar kelimeler tıklama başına 100 dolara ya da daha fazlasına mal olur!

Google Ads Pro’yu Kullanma

Google Reklamlarına dikkat edin. Kaydolmayı ve reklamları platformlarında göstermeye başlamayı çok kolaylaştırırlar (Bing’de benzer bir platform vardır). Ancak ne yaptığınızı bilmiyorsanız, Google Reklamları ile çok para harcayabilirsiniz. Google’ın AdWords kampanya oluşturma, yönetme ve optimizasyon konusunda sertifikalı bir profesyonel olduğumu göz önünde bulundurarak, Google Reklam kampanyalarınızı oluşturma ve yönetme konusunda profesyonel olmanızı öneririm.

Kiraladığınız profesyonel veya ajans ne yaptıklarını biliyorsa, yatırımın geri dönüşü söz konusu olduğunda, kendileri için ödemekten daha fazlasını yapacaklardır. Örneğin, uzmanınız veya ajansınız AdWords kampanyalarınızı yönetmek ve optimize etmek için sizden 1.500 $ / ay ücret alıyorsa ve işleri doğru yapıyorlarsa, onları işe almaktan 1,500 $ / ay daha fazla fayda almanız gerekir.

Herhangi bir Google Reklam kampanyası için ekleyebileceğiniz veya ayarlayabileceğiniz yüzlerce farklı ayar ve özellik vardır. Hepsini doğru bulmazsanız, her ay çok para harcayabilir veya kaybedebilirsiniz. Bütçeniz varsa, kanıtlanmış sonuçları olan bir profesyonel kiralayın. Google Reklam kampanyalarınızı yönetmek için bir profesyonel kiralamak için bütçeniz yoksa , ücretli arama reklamlarından uzak durmanızı öneririz.

Hatırlatma! Aşağıda ÜCRETSİZ SEO Denetiminizi almayı unutmayın.

Google’a Organik Olarak Almak

Google’ın ve diğer arama motorlarının 1. sayfasına girmenin diğer yolu organik veya doğal yöntemdir. Bunlar arama motorlarının sonuç sayfalarında reklamların veya yerel harita bölümünün altında gösterilen ana sonuçlardır (yukarıdaki grafiğe bakınız).

Bu sonuçlar  olamaz  Google’a para ödeyerek elde edilebilir – bunlar ile elde edilmektedir  birçok faktörün dikkatli ve uzun vadeli optimizasyonu  alaka sıralarken, Google kullanıyor. Web’deki varlığınızı Google’da görünecek şekilde optimize etme uygulamasına Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) denir .

Google sayfa 1 sıralamanızı etkileyen en önemli faktörlerden bazıları şunlardır:

 • Sayfa İçeriğinizin Kalitesi ve Uzunluğu – Web sitenizin sayfaları, ideal müşterinize veya müşterinize fayda sağlayacak benzersiz ve faydalı bilgilerle dolu olmalıdır. Ne kadar uzun olursa o kadar iyi, yüksek kalite olduğu sürece. Tüketmek isteyecekleri kaliteli içerik oluşturarak hedef kitlenize yardımcı olmaya çalışın (bu makale gibi!).
 • Gelen Bağlantıların Kalitesi ve Sayısı  – Diğer siteler sizinkilerle, özellikle de sizinkiyle ilgili içeriğe sahip büyük önemli siteler ise, o zaman Google sitenizi daha üst sıralar. Web sitenize yapılan üçüncü taraf bağlantıları, Google’a, içeriğinizin SERP’i daha yükseğe itmeye değebileceğini gösteren bir “başparmak yukarıya” ya da güven oylaması sağlar.
 • Mobil Dostu Web Sitesi – İnsanların çoğu, artık web’de bilgi aramak için cep telefonları kullanıyor. Web sitesi sayfalarınız mobil uyumlu mu? Siteniz mobil cihazlar için optimize edilmiş ve gezinmesi kolay olmalıdır, böylece herhangi bir cihazdaki kullanıcılar ihtiyaç duyduklarını hızlı ve kolay bir şekilde bulabilirler.
 • Sayfa Hızı – Web sayfalarınız tüm cihazlara hızlı bir şekilde yüklenmelidir. Yavaş yükleme web sayfaları Google’daki sıralamanızı olumsuz yönde etkileyebilir. Hiç kimse herhangi bir web sitesinin yüklenmesi için birkaç saniye beklemekten hoşlanmaz.Gtmetrix web sitesi sayfası hızını test etmek.
 • Sayfa İçeriğindeki Anahtar Kelimeler  – Belli ki, hedeflediğiniz anahtar kelimeler sitenizde sayfaların başlarında ve başlıklarında göründüğünde, bu anahtar kelimeler için daha iyi sırada yer alırsınız. “Anahtar kelime sayfalarını” yapmayın. Bu uygulama modası geçmiş ve yalnızca size zarar verecek. İçeriğinizi insanlar için yazın, ancak Google’ı aklınızdan çıkarmayın. Çok fazla anahtar kelime kullanmayın. Şüphe durumunda, doğal görünmesini sağlayın.
 • Alan Adının Otoritesi  – Alanın sahibi ne kadar uzun olursa o kadar iyidir. Etki alanı adınız üzerinde ne kadar kaliteli içerik bulunursa, o kadar iyidir. Ayrıca, eğer yapabilirseniz, anahtar kelimelerinizi alan adınıza ekleyin (Google, bunun sıralamanızı doğrudan etkilemeyeceğini söylese de, bir kullanıcının web sitenizi rakiplerine göre tıklamasını etkileyebilir).
 • Güvenli Sayfalar – Web sayfalarınız güvenli olmaları için https ile yüklenmelidir. Google ve normal insanlar, kredi kartı işlemiyor veya kişisel bilgi edinmiyor olsanız bile güvenli sayfalar görmeyi severler. Chrome, tarayıcılarında Google şimdi SSL ile yüklenen tüm sayfaları Güvenli Değil olarak etiketliyor. Bu yaramaz sitelerden biri olmayın … tüm sayfalarınızın güvenli bir şekilde yüklenmesini sağlamak için bir web barındırma şirketinize SSL yükleyin.
 • URL Yapısı  – “Güzel” URL’ler daha iyidir (https://cristersmedia.com/blog, https://cristersmedia.com/index.php&id=54 adresinden daha iyidir). Sayfanızın URL’leri insan tarafından okunabiliyorsa, bu iyi bir şeydir.

Google Sayfa 1’de Sıralaması Gereken Diğer Şeyler

Google My Business
Özellikle Google topluluğuna hizmet veren bir işletme (fırın veya tesisatçı gibi). Ardından, olabildiğince çok olumlu eleştiriler alın. Bu, ilk organik listenin üzerindeki Yerel Harita paketi bölümünde görünme şansınızı büyük ölçüde artıracaktır. Doğru yaparsanız bu çok büyük olabilir!

Blog Başlat
Google’da en üst sıralarda yer almak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, bir blogbaşlatmak ve düzenli olarak makaleler yayınlamaktır. Ne hakkında yazacağınızdan emin değilseniz, müşterilerinizin size sorduğu ilk 5 soruyu düşünün. Sonra her soruya ayrıntılı bir cevap yazın – soru başına bir blog yazısı. Bu blog gönderisinin başlığına dikkat edin?

Yerel topluluğunuzda kar amacı gütmeyen bir kaç Kalite Link Ortağı alın ve bir yarışma veya hediye verin. Belki yerel gazetede yayınlanacak ve size ücretsiz PR (ve web sitenize bir link) verilecektir. Yerel Ticaret Odası veya BNI’nize katılın ve web sitelerinde ilan alın. Yerel gazeteye veya mahalle dergisine konuk makalesi yazma teklifi. Makalenin sonunda, genellikle web sitenize bir link ekler.

Alıntı Yapma
İstediğiniz alıntı nedir? Alıntı, işletmenizin yerel bir dizin sitesindeki bir listesidir. Yelp, Foursquare, YP.com, Angie’nin Listesi gibi sitelere gidin ve işletme girişinizin orada göründüğünden ve bilgilerin doğruluğundan emin olun. Bu, etki alanı adınız için sağlam bir bağlantı profili oluşturmanıza yardımcı olur ve Google’a web sitenizdeki diğer sitelerde bulunduğundan sitenizde buldukları bilgilerin güvenilir olabileceğinin sinyallerini gönderir.

Asla Yapma

Ayrıca, yalnızca bir anahtar kelime veya anahtar kelime öbeği için iyi bir sıralamada bulunmanız, benzer bir anahtar kelime / kelime öbeği için iyi sıralamada bulunacağınız anlamına gelmez. Google’ın sıralama algoritmalarını sürekli olarak güncellediğini ve bu nedenle bugünün sıralamalarının yarının sıralamalarına eşit olmayabilir.

Sitenizin sıralamalarda günlük veya haftalık olarak yukarı ve aşağı doğru hareket ettiğini bekleyin – bu sıralamalardan tamamen düşebilir. Bu yüzden SEO her zaman devam etmeli.

Unutmayın, rakipleriniz de aynı protokolleri takip ediyor olabilir. Muhtemelen kullandığınız aynı yöntemleri kullanarak web varlıklarını optimize ederler. Blog yapmaya devam et ve linkleri al. Web sitenizde bulunan içeriği geliştirin. Google sayfasının en tepesinde o coşkulu noktaya geldiğiniz zaman çok fazla titizlik ve sabır buna değecektir. İşletmenize bağlı olarak, tam anlamıyla milyonlarca dolar değerinde bir kazanç olabilir. Değerli bir şey asla kolay gelmeyecek.


MüşterilerimizNeler Düşünüyor? • Dijitalreklam.org, yalnızca çevrimiçi bir marka oluşturmamıza yardımcı olmakla kalmadı, aynı zamanda kendimizi oldukça rekabetçi bir sektörde lider hale gelmemize yardımcı oldu.Şişlideki Uzman Klinik Psikologları Arasında en üst sıraya çıkmamdaki başarı Dijitalreklam.org'un Local SEO çalışmasında yatıyor.Sizinle çalıştığım için gayet memnunum.Teşekkürler Dijitalreklam.org

  Orhan Taruk
  Orhan Taruk
  Uzman Klinik Psikolog
 • Dijital pazarlama işlerinde tercih ettiğimiz çok kaliteli reklam şirketidir. Uzman kadrosu ve ilgi, alakalarından dolayı çok iyi bir ajans hizmeti almaktayız. Herkese tavsiye ederiz.

  Dr. Sanem YEŞİL
  Dr. Sanem YEŞİL
  Diş Hekimi

Ücretsiz Analizİstekleriniz Doğrultusunda Size Uygun En İyi Plan Çıkarılacaktır.


İsim Soyisim*

Telefon*

E-Posta*

Websiteniz

Nasıl Yardımcı Olabiliiriz?

İstekleriniz Nelerdir?

Doğrulama Kodu: captcha


7 Gün / 24 Saat Online Destek Hattı


TELEFON DESTEĞİ

7/24 Çekinmeden bizleri arayabilirsiniz veya numaranızı bırakın biz sizi arayalım.

Destek

7/24 Destek ekibimizden destek alabilirsiniz.